Kurz AI v Midjourney, pracovné postupy pre dizajnérske aplikácie

Tento kurz je podporovaný programom Zručnosti pre trh práce

Od Apríla 2024 máte možnosť získať bezplatné vzdelávanie v rámci programu Zručnosti pre trh práce.

KLIKNI PRE INFORMÁCIE

Praktický trojdňový program a kurz pre zvládnutie práce s Midjourney

Pripravili sme pre vás vzdelávací program pre prácu s umelou inteligenciou. Počas lekcií sa naučíte ako efektívne ovládať difúzny model Midjourney a dozviete sa o jeho možnostiach aj jeho obmedzeniach. Kurz je určený predovšetkým pre content makerov, kreatívcov, dizajnérov, architektov či umelcov, pričom sa zameriava na prácu s realistickými výstupmi, fotografiami, vzormi, kolážmi či moodboardami.

3-dňový intenzívny Midjourney Master Kurz pre dizajn s umelou inteligenciou AI: Rozvíjajte svoj kreatívny potenciál a spoznajte ako funguje umelá inteligencia

Deň 1 Základy a zvládnutie tvorby promptov

 • Vysvetlíme koncept AI umenia a možnosti Midjourney a textových modelov OpenAI. Predstavíme formát kurzu a spôsob prístupu k vášmu učeniu.
 • Podrobne prenikneme do vytvárania promptov – kľúčových slov, referencií štýlov, techník kompozície pre interiérový, produktový dizajn aj architektúru.
 • Na workshope 1 budete experimentovať s promptmi pre rôzne zadania. Zameriame sa na realistické zobrazovanie.
 • Živý Q&A a diskusia vám pomôže zdokonaliť vaše zručnosti pri vytváraní promptov.
Midjourney.com
Kombinuj
OpenAI.com

Deň 2 Pokročilé techniky a integrácia do dizajnu

 • Odhalíte využitie variácií na dosiahnutie špecifických dizajnérskych cieľov.
 • Naučíte sa zapracovať referenčné obrázky a kreatívny seeding do promptov.
 • Zameriame na biomimikriu a udržateľný dizajn prostredníctvom Midjourney.
 • Na workshope 2 budete navrhovať multifunkčné produkty vhodné do interiérov pomocou promptov.

Deň 3 Zhmotníte svoje vízie

 • Pokročilé inžinierstvo promptov zohľadňujúce všetky naučené techniky.
 • Tvorba vlastného promptera na neobmedzenú typológiu úloh.
 • Prezentácia a budovanie komunity – zdieľanie projektov a spätná väzba.
 • Záverečný workshop 3 – navrhnutie konkrétneho zadania a použitie v praxi

Midjourney Workflow hacking

Dozviete sa a vyskúšate si ako využívať základné funkcie modelu Midjourney ako sú Describe, Imagine, Blend. Ako si správne namiešať postup pre dosiahnutie výsledkov, ktoré potrebujete. Práca s príkazmi a pochopenie parametrov je iba základ, ktorý často nestačí. Pokročilé využívanie umožňuje prepájať tieto postupy a vytvárať vlastné iterácie, ktoré zaručia lepšie a konzistentné výsledky. Naučíte sa ako to robiť tak, aby ste sa priblížili k želanému cieľu.

Midjourney a integrácia s textovými modelmi

Ak už zvládnete prácu a základy Midjourney, môžete ďalej experinovať a zhotoviť si unikátny textový prompt pre ďalšie GPT modely ako ChatGPT, Claude alebo Geminy. Môžete tak zautomatizovať a zefektívniť celý proces a vytvárať vlastné nástroje pre maximalizáciu vašej práce s Midjourney. Budete rozumieť a budete sa orientovať v technike práce s AI, ktorá prepája silu rôznych generatívnych modelov.

Midjourney pre rôznorodé dizajnérske aplikácie

Zistíte a pochopíte celý princíp vzniku generatívnych obrázkov. Uvedomíte si čo vlastne znamená Text-to-Image. Kde má svoje limity, na čo všetko sa dá skvelo použiť a aké výstupy môžete očakávať. Získate zručnosť, ktorá vám pomôže ďalej sa samostatne zdokonaľovať. Existuje totiž množstvo návodov, avšak krása AI spočíva práve v tom, že návody si môžete tvoriť sami. Náš program umožní aby ste pokročili na expert level. Tam už žiadne návody potrebovať nebudete. Lebo vy ich budete tvoriť.

Získajte inšpiráciu pre vašu tvorbu s novými postupmi

Nižšie sú uvedené ilustrácie ďalších výstupov pre rôzne štýly práce s AI. Midjourney vám umožní vizualizovať vaše škice, tvoriť obmeny a variácie vašich návrhov. Tento nástroj zmení váš pohľad na doterajší spôsob tvorby štúdií a poskytne skvelé možnosti na brainstorming s AI. Nové poznatky budete môcť ihneď integrovať do vašej súčasnej práce.

Kurz sa sústreďuje na oblasti dizajnu, architektúry a produktového dizajnu, rovnako na prezentácie pre vašich zákazníkov, klientov a projekty.

Informácie o kurze:

Výnimočný 3-dňový intenzívny kurz Midjourney vám umožní ovládnuť prácu s touto revolučnou umelou inteligenciou pre interiérový, produktový dizajn a architektúru. Naučíte sa vytvárať špecifické prompty na dosiahnutie želaných štýlov a výsledkov, objavíte pokročilé techniky ako zapojenie referenčných obrázkov či biomimikriu a udržateľný dizajn. Kurz vám poskytne zručnosti pre integráciu textových modelov a vytvorenie vlastného promptera na vizualizáciu vašich dizajnových vízií. Získate expertné know-how, ktoré vám umožní tvoriť unikátne AI nástroje a zefektívniť tak vašu tvorbu. Inšpiratívny program rozvinie váš kreatívny potenciál a otvorí nové obzory dizajnérskych aplikácií.

Termín: začíname ONLINE v pondelok, končíme v stredu
pon-str 17-19.06.2024 od 9:00-12:30

Cena: online za 3 dni, 190 eur

Lektor: Milan Illes

Registrujte sa tu:

  Formulár

  Kurz (povinné)

  Miesto a čas kurzu (povinné)

  Kontaktné údaje (povinné)

  meno

  email

  telefón

  Vyber možnosť(povinné)

  Pre koho je tento kurz(povinné)

  Správa