Kategórie
Aktivity Blog News

Intebold Awards: V. ročník s dôrazom na udržateľnosť v interiéroch

Intebold Awards, prestížna súťaž pre excelentných tvorcov interiérových diel na Slovensku, ohlasuje svoj V. ročník, s odhodlaním zvýrazniť najnovšie trendy a inovatívne prístupy v oblasti interiérového dizajnu a architektúry. Vyhlasovateľkou je Slovenská asociácia interiérových dizajnérov a architektov (SAID).

Víťazky z ateliéru Win Win kategórie Hotely, reštaurácie a kaviarne

Cieľom tohto ročníka je nielen odhaliť talentovaných tvorcov profesionálov, ale tiež podporiť študentské práce a zároveň sledovať úsilie o nové prístupy. Organizátori súťaže pripravujú druhýkrát 1,5-dňový Intebold festival, ktorému bude dominovať téma “Udržateľnosť v interiéroch”. Tento festival bude sláviť ekologické a inovatívne prístupy k dizajnu interiérov, ktoré pomáhajú budovať lepšie prostredie pre nás všetkých a tiež sebarozvoj účastníkov festivalu.

Spíker Michal Matloň, psychológ architektúry, zožal veľký úspech. S novou témou bude prednášať aj tento rok.

Prvý deň sa začne vedeným networkingom a pokračuje prednáškami a diskusiami s medzinárodnou účasťou v angličtine. Slávnostným vyvrcholením bude ceremoniál odovzdávania cien Intebold Awards pre najlepšie slovenské interiéry a ich autorov. Druhý deň sa uskutočnia obľúbené komentované obhliadky ikonických interiérov, ktoré poskytnú účastníkom zaujímavý pohľad na kvalitu a jedinečnosť interiérov.

Komentovanú prehliadku interiéru sme si užili v Slovenskom rozhlase, v obrátenej pyramíde.

Novinkou v tomto ročníku súťaže sú hodnotiace kritéria pre verejné interiéry, ktoré sa organizátori zo SAID www.said.sk rozhodli zakomponovať na základe skúseností z minulých ročníkov. Okrem tradičných kritérií ako estetika, funkčnosť a inovácie, budú teraz hodnotené aj akustická a svetelná pohoda, udržateľnosť a inklúzia. Tieto kritéria reflektujú dôležitosť faktorov ovplyvňujúcich komfort a efektívnosť verejných interiérov. Zároveň podporujú zdravie, bezpečnosť a well-being užívateľov interiérov.

Ateliér AT26 získal viac ocenení. Jednou z nich v kategórii Verejný interiér s Nemocnicou Bory.

“Sme presvedčení, že Intebold Awards rozšírením na festivalový formát nie je už iba o oslave tvorcov interiérov, ale aj o platforme pre odborný dialóg, inšpirácie a zdieľanie inovatívnych myšlienok v oblasti interiérového dizajnu a architektúry,” povedala predsedníčka Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov a architektov Martina Uhrinova. “Kvalitné interiéry formujú naše prostredie a ovplyvňujú náš každodenný život v mnohých aspektoch. Naše úsilie sa sústredí na posilnenie povedomia o hodnote kvalitného dizajnu a jeho pozitívnom dopade na našu spoločnosť.”

Odovzdávanie cien a festival prebehli na Fakulte architektúry a dizajnu v Bratislave.

Výberová porota, zložená z renomovaných odborníkov z Európy aj Slovenska, garantuje kvalitu a objektivitu hodnotenia. Na Slovensko sa vracia Mauro Brigham(BE) z multi-disciplinárnej kreatívnej agentúry, ktorý bude nielen súčasťou poroty, ale aj festivalu. Annette Brunner (DE), predsedníčka bavorskej asociácie interiérových architektov BDIA, garantuje kvalitnú prednášku o udržateľnosti, na čo si ako porotkyňa posvieti aj na obhliadkach nominovaných interiérov. Porotca Alistair Neil Harkess (AT), dekan Fakulty dizajnu a zakladateľ New Design University (NDU) v St. Pölten, bude prednášať o výsledkoch z NDU analógového a výskumného klastra a mapovania jestvujúcich stavieb. Súčasťou poroty sú aj Nora Vranová (SK), architektka a predsedníčka SKA, Robert Farrugia (MT), interiérový dizajnér a predseda maltskej asociácie interiérového dizajnu MIDA, a Broňa Tarnócy (SK), architektka a redaktorka časopisu ASB.

Porota 2023 (zľava doprava) – Davina Preca (MT), Štefan Polakovič (SK), Lenka Petrakova (UK), Martin Thoernblom (AT), Rene Pier (DE)

Podporu a dôveru v prácu organizátorov prejavuje viacero štátnych a mestských partnerských inštitúcií a ďalších významných partnerov. Prihlásenie do súťaže je otvorené do 10. júna 2024. Slávnostné vyhlásenie víťazov prebehne 26. septembra 2024 v Bratislave na festivale interiérov Intebold. Pre viac informácií navštívte našu webovú stránku www.intebold.sk.

Zdroj fotografií – archív SAID

Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme