Kategórie
Aktivity Blog

PULSE OSTRAVA

Poď sa do Ostravy inšpirovať

PULSE je dlhodobý projekt, pôvodne iniciovaný magazínom Dolce Vita, ktorého cieľom je mapovať, prepájať a vzájomne inšpirovať kreatívny región strednej Európy naprieč architektúrou, urbanizmom, interiérovým a produktovým dizajnom. Hlavným zámerom je umožniť best-practice sharing a diskusiu medzi architektmi, dizajnérmi, developermi, odborníkmi, akademikmi a politikmi v rámci piatich krajín – Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko a Rakúsko.

SAID udelila PULSE záštitu nad podujatím a získala 30 dvojdňových vstupeniek zadarmo. Pre získanie vstupenky prečítaj do konca.

PULSE Ostrava 2.5.-3.5.2024

Prednášky, diskusie, expozície toho najlepšieho z jednotlivých krajín, ale predovšetkým unikátny networking a best-practice sharing. PULSE bude témami adresovať súčasné skutočné výzvy architektúry a dizajnu a podnecovať tak diskusiu. Moderátor Daniel Stach privíta speakerov, špičky z odborov zo všetkých piatich krajín, ale aj zahraničné hviezdy ako napríklad Daniel Libeskind alebo Arik Levy.

2.5.2024: PRODUKTOVÝ A INTERIÉROVÝ DIZAJN

PRODUKTOVÝ DIZAJN

Prepojenie miestnych dizajnérov a výrobcov? Ide o bežnú prax alebo výnimku?

Príďte si vypočuť skúsenosti popredných výrobcov a samotných tvorcov zo všetkých piatich krajín strednej Európy, spoznajte obe perspektívy skrze prednášky a panelové diskusie a podeľte sa s nami o tú vašu.

INTERIÉROVÝ DIZAJN

Aká je situácia v tomto kreatívnom odbore v každej z piatich krajín? Aké sú skúsenosti jednotlivých stredoeurópskych špičiek interiérového dizajnu? Edukácia, rešpekt, prestíž a spolupráca s ďalšími odbormi a kontakt so zahraničím? Porovnanie miestneho a zahraničného prostredia z pohľadu klientov, projektov, spolupráca s architektmi. Hlavným cieľom bude zamerať sa na tieto aktuálne témy a reálne výzvy a zároveň ponúknuť best-practice sharing, inšpiráciu a diskusiu

3.5.2024: ARCHITEKTÚRA A DEVELOPMENT

Čo najviac rieši súčasná architektúra a development v celom regióne? A je to skutočne všade rovnaké? Aké sú rozdiely práce architekta a developera v rámci strednej Európy? Je súčasný systém efektívny a pomáha výstavbe alebo naopak brzdou rozvoja miest? Ako sú na tom jednotlivé krajiny?

Svoje skúsenosti a názory predstavia poprední architekti, developeri ale aj zástupcovia municipalít a mestského plánovania zo všetkých piatich krajín. Dôjde tak atraktívnej konfrontácii rôznych názorov a uhlov pohľadov na súčasnú výstavbu.

Každá dvojdňová vstupenka pre členov SAID zadarmo PULSE PROFESSIONAL EXPERIENCE obsahuje vstup pre jednu osobu na hlavnú konferenciu a sprievodný program Pulse. Pre maximálny zážitok z konferencie s VIP vstupom do networkingového priestoru ponúka hosťom konferencie občerstvenie a umožní stretnutie so špičkami z odborov z celého regiónu ako architekti, dizajnéri, developeri, urbanisti, majitelia firiem, politici a zástupcovia úradov. Viac o festivale si prečítaj na stránkach festivalu PULSE.

Seriózny záujemca o dvojdňovú vstupenku zadarmo nech píše na info@said.sk. Táto ponuka platí len pre členov SAID.

Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme