Kategórie
Aktivity News

Celoživotné vzdelávanie nielen pre interiérových dizajnérov a architektov

Dlhšie sme koketovali s formou vzdelávania pre interiérových dizajnérov a architektov. Vytvorili sme zopár online webinárov, ktoré sú stále prístupné pre všetkých. Dozvedieť viac sa môžeš o témach ako sú:
Ochrana moderných interiérov
Kancelárske priestory súčasnosti
Dizajnér Michal Riabič a jeho tvorba
Trendy v kúpeľňovom dizajne

Videá nielen z obhliadok INSAID AWARDS

Veľmi zaujímavé a oku lahodiace sú aj krátke dokumenty z nominovaných interiérov do ocenenia za najlepšie slovenské interiéry INSAID AWARDS, od roku 2024 premenovanom na Intebold Awards. K najsledovanejším videám z tejto série patria jednoznačne Grao od Alana Prekopa, Bistric Restaurant od winwin architects alebo zo študentskej kategórie Vila na Kramároch od Mareka Malčeka, ktorá zároveň získala ocenenie INSAID AWARDS 2023.

Porotcovia na obhliadke v Grao, foto – archív SAID

Populárne sa stali aj Q&A videá s porotcami alebo zostrihy. Medzi najľúbivejšie patrí Odovzdávanie cien v pandemickom roku 2020, čo bol zároveň aj prvý ročník ocenenia za najlepšie slovenské interiéry. Svojou prítomnosťou v porote nás potešil aj vtedajší predseda Slovenskej komory architektov architekt Iľja Skoček, s ktorým sme aj spoluvytvárali pravidlá ocenenia. Sledovaní porotcovia sú aj najproduktívnejší a oceňovaný dizajnér Slovenska Michal Staško a nemecká interiérová architekta pôsobiaca v Belgicku Sophie Green, ktorá otvorila novú éru zahraničných porotcov.

Kurzy umelej inteligencie Midjourney a Discord

“Umelá inteligencia ti nezoberie prácu, ale tí, ktorí ju budú vedieť ovládať”, tvrdí neznámy autor. Je dobré, keď si tento výrok zapamätáš. Spoluzakladateľ SAID Milan Illes, projektový manažér, architekt a stavebný inžinier, je témou umelej inteligencie nadšený a pracuje s dostupnými informáciami už od prvého zverejnenia v decembri 2022. Programovaniu a počítačovým technológiám sa venuje celoživotne, všetky naše weby, appky a zjednodušenia práce v CAD programoch zvláda ľavou zadnou.

Vytvára 2,5 hodinové workshopy šité pre kreatívnych ľudí. Práca s Midjourney a Discordom je potrebnou súčasťou každého, kto sa chce odlíšiť v mori dravých rýb, zaujať výnimočnosťou a zjednodušiť si prácu na maximum.

Na Valentínsky špeciál sa môžeš prihlásiť tu alebo na novej Intebold Academy.

Milan experimetuje, foto – Midjourney

Kurzy staviteľstva a rekonštrukcie interiérov pre začínajúcich interiérových dizajnérov a architektov

A je to tu! Dlho žiadané kurzy, ktoré vytvárajú inžinieri a dizajnéri s viac ako 20-ročnými skúsenosťami pre svojich nasledovateľov a tých, ktorí sa chcú zlepšiť v práci s jestvujúcim architektonickým priestorom. Sú plné praktických rád z lokálneho prostredia, zaujímavých cvičení, workshopov a prednášok s odborníkmi, špecialistami a skutočne špičkovými znalcami vo svojom odbore.

Kurz Interiérový dizajn I. bude akreditovaný Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. Kurz prebieha online teóriou, avšak budeme sa pravidelne stretávať v Bratislave a v Nitre (od septembra 2024 v Košiciach, Žiline a vo Zvolene) a odovzdávať naše cenné skúsenosti. Vskutku sa na tento kurz veľmi tešíme, lebo prispeje k lepšej vzdelanosti nielen interiéristov, ale aj verejnosti. Nezáväzné prihlasovanie prebieha tu alebo na Intebold Academy.

Počas kurzu Interiérový dizajn I. – Staviteľstvo a rekonštrukcie interiérov navštívime práve realizovanú stavbu a zoznámime sa s riešením problémov. Foto – archív SAID

Vzdelávanie pre deti

Milovaný denný tábor opäť otvorí svoje brány. IV. ročník tohto výnimočného tábora pre malých dizajnérov je zameraný na podporu detskej kreativity a umeleckej iniciatívy. Deti budú mať možnosť participovať na tvorivých workshopoch, ktoré budú zamerané na zvyšovanie povedomia o vnímaní materiálov, farieb, tvarov a foriem nielen v interiéri.

Z vernisáže tábora, ktorú navštivili rodičia a priatelia detí. Foto – archív SAID

Ciele projektu zahŕňajú rozvoj tímovej práce, komunikácie a kritického myslenia. Súčasťou programu bude objavovanie sveta interiérov a architektúry, ochrana kultúrnych hodnôt a životného prostredia. Deti budú oboznamované s grafickými a dizajnérskymi vyjadrovacími prostriedkami a budú môcť prejaviť svoju predstavivosť v rámci kreatívnych aktivít.

Hlavné projektové aktivity budú zahŕňať návrh, skúmanie, výtvarné techniky a kreatívne procesy, ktoré podporia analytické a diskusné schopnosti detí. Projekt smeruje k vytvoreniu individuálnych kreatívnych prác, ktoré budú prezentované na absolventskej vernisáži. Vytvoríme tiež spoločnú ročenku dokumentujúcu bláznovstvá a kreatívne úspechy detí počas tábora.

Cieľové skupiny projektu zahŕňajú deti vo veku 8-15 rokov, ktoré sa zapoja do tvorivých aktivít. Projekt podporuje nielen individuálny rozvoj detí, ale aj vzájomnú spoluprácu a výmenu nápadov medzi mladými dizajnérmi.

Tábory realizujeme v Bratislave, Nitre a v Košiciach počas letných prázdnin 2024. Záujem o tábor posielajte na info@said.sk.

Výsek z táborovej ročenky. Deti konzultovali svoje diela aj s renomovaným dizajnérom Michalom Staškom.


Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme