Kategórie
Blog

Valné zhromaždenie sa vydarilo.

V stredu 24/04/2024 počas výstavy Nábytok a bývanie v Nitre sa uskutočnilo dlho očakávané I. Valné zhromaždenie členov a podporovateľov Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov a architektov (SAID). Bol skutočne úžasný a inšpiratívny zážitok pre všetkých účastníkov.

Stena SAID v Pavilóne M3 počas výstavy Nábytok a bývanie v Nitre, apríl 2024, foto archív SAID

Lepšie sme sa spoznali

Vedený networking, ktorým sme hromadu otvorili, nám poskytol možnosť bližšie sa spoznať a zdieľať naše myšlienky a ciele. Úvod otvorili Martina Uhrinova a Milan Illes, a predniesli hlavné idey a plány SAID. Venovali sme sa aj finančnému plánu, spoluprácam so Zväzom spracovateľov dreva a s partnermi. Tiež sme otvorili tému výhod členstva v SAID a poplatky. Bol to skvelý spôsob, ako začať toto historické zhromaždenie.

Odborné prednášky priučili

Následne sme mali radu zaujímavých prednášok od odborníkov z rôznych oblastí. Peter Petraško z Ecophon Saint Gobain predstavil, ako mení hlučné pracovné prostredie na oázu pokoja a sústredenia. Marek Kolář z fi. CLEAF zdieľal svoju vášeň pre interiéry a materiály, poukazujúc na unikátne talianske dekory vhodné na dvierka a plochy stien. Fotograf Marián Svítek nám rozprával, ako presadiť svoju tvorbu v časopisoch.

Peter Petraško uzatvára prvú odbornú prednášku, foto Marián Svítek

Branislav Kožík z fi. DryCon nám predstavil svet akustických stropov a stien a ako dokážu zmeniť užívateľský priestor. Maximilián Cvengroš z ateliéru InaAs a zástupca zo SAID sa venoval návrhu na uznanie profesie interiérového dizajnéra a interiérového architekta v slovenskej legislatíve.

Marek Kolář o materiáloch CLEAF, foto Marián Svítek

Jozef Herák z PRODAN Group ukázal ich vlastný funkčný dizajn mikrokancelárií a telefónnych budiek, ktoré vyrábajú na Slovensku a sú úspešné aj mimo hraníc. Ivana Giorgetti Kubusová z fi. JAP predstavila ich jedinečné systémy puzdrových dverí, ktorými sa pýšia vo výrobe ako svetová trojka. Zhromaždenie uzavrel René Baďura z Katedry dizajnu nábytku a interiéru TUZVO s trefnými anekdotami z milánskeho výstaviska.

Dobrá atmosféra počas upšaného dňa

Celé zhromaždenie bolo príležitosťou pre všetkých prítomných zapojiť sa do diskusií a aktivít, ktoré nám SAID pripravila. Tešíme sa na ďalšie podujatia a na ďalšie spolupráce v rámci asociácie. Podporujeme projekty, ktoré majú pre našu komunitu a spoločnosť zmysel.

Celkovo sa zhromaždenia zúčastnilo 50 účastníkov vrátane dvoch bábätiek, čo len umocnilo tú úžasnú atmosféru a zážitok z tohto historického podujatia.

V Pavilóne M3 vedľa Fóra dizajnu sme počas výstavy poskytovali interiérové konzultácie pri grafitovej stene, ktorú nám špeciálne na túto príležitosť navrhli a aplikovali sprejeri.sk. Po celý čas bola k dispozícii Dáša Bírová z ateliéru DashaDesign.

Milan inštaluje logo na stenu SAID, foto archív SAID

Ak máte záujem o viac informácií alebo by ste sa chceli zapojiť do našich aktivít a partnerstiev, neváhajte nás kontaktovať na info@said.sk.

Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme