Kategórie
Aktivity News

Intebold Festival o interiéroch – skvelá medzinárodná udalosť jesene 2023

Stretli sme sa online, našli spoločnú vášeň a následne vytvorili festival. Členovia Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov s hrdosťou predstavujú INTEBOLD – medzinárodný festival o interiéroch v Bratislave.

Logotyp – Matúš Hnát

Bratislava, 16. júla 2023 – Dva dni nabité interaktívnymi prednáškami, prezentáciami a kreativitou. S veľkou radosťou oznamujeme začiatok cesty INTEBOLD festivalu. Je to najväčšia udalosť zameraná na interiérový dizajn a architektúru na Slovensku. Tento jedinečný dvojdňový festival sa uskutoční v Bratislave v októbri 2023 a prinesie so sebou nespočetné množstvo vzrušujúcich zážitkov pre všetkých nadšencov interiérov.

Odovzdanie ocenení INSAID AWARDS autorom interiéru

Hlavnou udalosťou festivalu bude očakávané vyhlásenie víťazov súťaže o najlepšie slovenské interiéry, INSAID Awards. Tento prestížny ceremoniál sa uskutoční v prvý večer festivalu a ocení najoriginálnejšie a najinovatívnejšie interiérové projekty na Slovensku. Medzinárodná porota pozostávajúca z odborníkov na interiérový dizajn a architektúru aktuálne posudzuje prihlásené interiéry v druhom kole a zaručí spravodlivé hodnotenie a ocenenie víťazných interiérov a ich autorov.

Rekapitulácia INSAID AWARDS

INTEBOLD festival: jedinečná udalosť pre nadšencov interiérov

INTEBOLD festival si kladie za cieľ poskytnúť účastníkom možnosť vzdelávať sa od najlepších a inšpirovať z rôznych perspektív interiérového dizajnu a architektúry. Otvorí témy dizajnu orientovaného na človeka, o zmenách v prístupoch a lokálnych kontextoch. Počas dvoch dní budú mať návštevníci možnosť zapojiť sa do interaktívnych prednášok a prezentácií, kde si môžu rozšíriť svoje vedomosti a získať nové poznatky od medzinárodných aj domácich rečníkov.

Okrem nových poznatkov a inšpirácie festival ponúka aj skvelé možnosti na networking. Účastníci budú mať príležitosť stretnúť a pripojiť sa k renomovaným dizajnérom, architektom, inovátorom a motivátorom. Táto jedinečná udalosť umožní vytváranie nových kontaktov, rozširovanie profesionálnych sietí a zdieľanie skúseností s ostatnými nadšencami interiérov.

Foto – Campus France

Vydarení rečníci známi aj mimo slovenského chotára

Hlavnými rečníkmi festivalu budú špičkoví odborníci nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, ktorí sa zúčastnia panelových diskusií a prezentácií. Ich skúsenosti a bohaté znalosti prinesú neoceniteľnú hodnotu pre všetkých účastníkov a posilnia ich kreatívne schopnosti.

Ako prvý prijal s nadšením pozvanie uznávaný autor kníh a publikácií o interiérovom dizajne a architektúre Graeme Brooker (UK). Graeme je interiérový dizajnér, ktorý založil a vedie Katedru interiérového dizajnu na najprestížnejšej vysokej škole umenia na svete Royal College of Art v Londýne. A teší sa na každú diskusiu a dobré pivo.

Pozvanie potvrdili architekti z ateliéru BKPŠ Pavel Paňák a Martin Kusý – ikony slovenskej architektúry. Magnus Wästberg (SE) je výborný špecialista na osvetlenie a vizionár. René Pier (DE) je zase oceňovaný interiérový architekt spa, inovátor a spíker. Martin Jelínek (SK) sa špecializuje na prezentácie ako komunikačný tréner. Michal Pastier (SK) je kreatívny riaditeľ hybridnej komunikačnej agentúry a Peter Chaban príde z ateliéru Chybik + Krystof Architects (CZ/SK). Zuzana Brunner, René Baďura, Sylvia Ciulis sa tiež tešia na svoje prednášky a pribúdajú ďalší.

Design Factory v októbri podmaní dizajn a architektúra

INTEBOLD festival sa bude konať v úžasnom prostredí Design Factory v Jarovciach, kde atmosféra umocní celkový zážitok účastníkov. Počas 20.-21.októbra 2023 tu oslávime silu a vplyv interiérov na bežný život ľudí.

Design Factory sídli v zrekonštruovanom industriálnom objekte sýpky s historickou hodnotou, foto internet

“Skutočne sme radi, že môžeme na Slovensku predstaviť takýto formát ako je INTEBOLD festival pre profesionálov z odboru i milovníkov interiérov. Vzniká v spolupráci s European Council of Interior Architects, s ktorou vytvárame aj iné projekty na posilnenie povedomia o profesii interiérového dizajnéra/architekta,” povedala Martina Uhrinova, prezidentka Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov. “Veríme, že festival bude dobrým impulzom pre hlbší záujem a rozvoj kvalitnej tvorby interiérov orientovaných na človeka. Isto prinesie nové inšpirácie, poznatky a príležitosti pre našich členov, ako aj pre celú interiérovú a architektonickú komunitu.”

Ak chceš získať viac informácií o INTEBOLD festivale a registráciu, navštív, prosím, oficiálnu webovú stránku www.intebold.com alebo www.insaid.sk.

Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme