Kategórie
Aktivity News

Staň sa členom poroty paneurópskej ceny za interiér

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov (SAID) sa v septembri stala efektívnym členom European Council of Interior Architects (ECIA).

Valné zhromaždenie ECIA v Štokholme, september 2023

Nová paneurópska cena za interiéry v slovenskej produkcii

Dostalo sa nám veľkej cti a pochvaly od ECIA k organizácii INSAID AWARDS až tak, aby sme navrhli pilotný ročník ocenení pre najlepšie paneurópske interiéry. V súvislosti s projektom “Building on Connections for a Stronger Profession”, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou, sa ECIA chystá v roku 2025 udeliť európske ceny ‘ECIA AWARDS’. SAID vytvára a vedie tento projekt. Založili sme pracovnú skupinu s ďalšími organizáciami ako AinB z Belgicka a BDIA z Nemecka.

Hľadáme členov poroty

Otvárame pre vás príležitosť byť členom poroty paneurópskej ceny za interiérovú tvorbu. Hľadáme porotcov, ktorí budú rozhodovať o najprestížnejších projektoch Európy. Porota bude mať minimálne 18 členov, každá členská organizácia nominuje zástupcu, ktorý prejavil záujem a chce byť ambasádorom projektu vo svojej krajine.

Predpoklady úspešného kandidáta na porotcu a ambasádora ceny za Slovenskú republiku:

  • Členstvo v SAID
  • Anglický jazyk
  • Odborné znalosti a skúsenosti z oblasti projektov interiéru

O cene

Vytvorili sme unikátny koncept špičkovej paneurópskej súťaže zameranej na interiérovú architektúru a dizajn. Ide v nej o oslavu inovácií, udržateľnosti, inkluzívnosti a sociálneho povedomia – hodnôt, ktoré sa zhodujú s princípmi New European Bauhaus (NEB). Súťaž bude otvorená v roku 2024 pre tri hlavné segmenty v našej profesii:

  • Profesionálne realizácie
  • Koncepty a študentské inovácie
  • Výskum a publikácie v téme interiérovej architektúry a interiérového dizajnu

Porota

Porotu tohto výnimočného podujatia budú tvoriť odborníci zastupujúci národné organizácie, ktoré sú členmi ECIA. Bude to skvelý a všestranný tím, ktorého úlohou bude zabezpečiť nestranné a skutočne inšpiratívne hodnotenie. A vy môžete byť priamo pri tom.

Pre podrobné info klikni na stránku:
https://ecia.net/eu-funded-projects/ecia-interior-award

Pre bližšie informácie nás kontaktuj na adrese info@said.sk alebo kristina.navarro.balaz@said.sk, dasa.birova@said.sk

Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme