Kategórie
Byty a rodinné domy Slovenské interiéry

LANG BENEDEK ARCHITECTS – Mezonet v Dúbravke

Rekonštrukcia v architektúre je vždy veľká výzva. Akokoľvek krásny je počiatočný návrh na papieri či obrazovke, realita obvykle dá facku. Architekt, statik, konštruktér, elektrikár, vodár, vzduchotechnik, stolár, či iná profesia musia dať hlavy dokopy a premyslieť cestu, ako ten pekný obrázok vizualizácie skutočne aj zrealizovať. Sú to dobré komunikačné zručnosti, kompromisy a otvorená myseľ investora, ktorá privedie dielo do dokonalého stavu. V prípade mezonetového bývania od Lang Benedek Architects sa to skvelo podarilo.

Mezonetový byt pre rodinu s tromi deťmi sa nachádza v pätnásťročnom bytovom dome a investor požadoval radikálnu rekonštrukciu. Ukázalo sa, že byt má veľké terasy nešťastne prístupné len z horných dvoch izieb a preto bola na poschodie vložená nová platforma, ktorá umožňuje prístup na terasu a zároveň slúži ako nová knižnica.
V interiéri boli použité v maximálnej miere prírodné materiály. Podlaha z prírodného linolea je skombinovaná so smrekovými bielymi lamelami spriahnutými  čiernymi oceľovými prvkami. Kontrast k stenám s hlineným výrazom tvoria obraz nad sedením pod platformou a TV stolík ladený v pastelových modrých odtieňoch umelecky dotvorený Patríciou Koyšovou. – píše @langbenedekarchitects

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Lang Benedek”]

Kredit – http://langbenedek.com

Zdieľaj obsah SAID a podporíš dobré veci. Ďakujeme