Predsedníctvo EU2016

O rozhodnutí pripraviť projekt prezentácie Slovenska v budove Justus Lipsius v Bruseli a zúčastniť sa výzvy, sme už čo-to napísali. Charakter zadania od ministerstva bol jasný – širšie to už asi ani nešlo. Bolo preto dôležité, aby zloženie ľudí a prípravného tímu bolo rovnako rôznorodé.

Projekt  vznikal na základe pravidiel ‘mimo krabice’. Ľudia, ktorí sa prvý krát za stolom v reštaurácií stretli, dovtedy spoločne nikdy nepracovali.

Prvým človekom a hlavným spojivom medzi spoluautormi je žena. Martina Uhrinova je okrem predsedu Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov, dizajnér a architekt pre interiérové projekty, autor značky KENDU. Martina je človek s metropolitným zmýšľaním. Pri profesionálnej práci nehľadí na osobné vzťahy. Zastáva názor, že nikto nemôže robiť všetko. Najlepší výsledok procesu – v tomto prípade tvorby projektu – je dosiahnuteľný iba vtedy, pokiaľ sa jednotlivými oblasťami zaoberá človek, ktorý sa na ňu špecializuje. Jej úlohou bolo spojiť týchto ľudí a priniesť také riešenie, ktoré bude v sebe obsahovať všeobecnú kvalitu.

Martina-Uhrinova

Martina Uhrinova – Interiérový dizajnér

Martina zbierala skúsenosti a inšpiráciu počas práce v multikultúrnych prostrediach, ako je Austrália, Kuvajt, Spojené arabské emiráty a Čína. Zanietene sa venuje zavádzaniu dizajnového manažmentu pre firmy a vytváraniu priestorov, ktoré spĺňajú požiadavky na zdravie, bezpečnosť a blaho spoločnosti. V súčasnosti je zodpovedná za riadenie interiérových projektov na kľúč a art direction vlastnej interiérovej značky. Je zakladajúcim členom SAID.

Milan-Illes


Milan Illes – Projektový manažér

Milan pracoval na medzinárodných interiérových a stavebných projektoch v Dubaji, Kuvajte, USA, Veľkej Británii aj na Slovensku. Zúčastnil sa na riadení výstavby a projektov univerzity, tunelov a mostov. V súčasnosti sa venuje projektom interiérov a ich fit-outom. Je zakladajúcim členom SAID.

Michal-Stasko

Michal Staško – Produktový dizajnér

Michal pôsobí ako profesionálny dizajnér v Čechách a na Slovensku od roku 1996.
Pracuje v oblasti produktového, priemyselného, nábytkového a interiérového dizajnu.
Viťaz Národnej ceny za produktový dizajn 2015 za kachle NOX pre firmu ATHENIKA, držiteľ RedDot Design Award 2013 v kategórii Product Design za produkt 3k od firmy Tuli.

Tomas-Benadik

Tomáš Beňadik – Stratég, Komunikačný špecialista

Tomáš strávil posledných 10 rokov v reklame a marketingu, postupne ako copywriter, brand manager, account manager, new business director, stratég a komunikačný špecialista. Pracoval pre škálu klientov – od Coca-Coly a Philip Morris až po malé, lokálne značky a neziskové organizácie. Je členom boardu Adbee Digital.

jakub-otcenas

Jakub Otčenáš – Art Director, Dizajnér

Jakub pracuje v reklame, kde počas svojej kariéry pomohol uviesť na trh mnoho úspešných kampaní pre rozličné značky z mnohých odvetví – od hudobnej produkcie až po bankový sektor. Jeho špecialitou je vytváranie korporátnych identít so silným vizuálnym apelom.

Scarlet-Marcinkova

Scarlet Marcinková – Interierový dizajnér

Scarlet pracovala na návrhoch a realizácii komerčných interiérov pre medzinárodné spoločnosti. V súčasnosti sa zameriava na dizajn privátnych interiérov. Je zakladajúcim členom SAID.